DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 2110162-0,09%
İstanbul
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TOBB ve BEKO İŞ BİRLİĞİ İLE GİRİŞİMİN KADIN KAHRAMANLARI PROJESİ DÜZCE’DEYDİ…
  • Zor Haber
  • Teknoloji
  • TOBB ve BEKO İŞ BİRLİĞİ İLE GİRİŞİMİN KADIN KAHRAMANLARI PROJESİ DÜZCE’DEYDİ…

TOBB ve BEKO İŞ BİRLİĞİ İLE GİRİŞİMİN KADIN KAHRAMANLARI PROJESİ DÜZCE’DEYDİ…

ABONE OL
12 Ocak 2022 10:27
TOBB ve BEKO İŞ BİRLİĞİ İLE GİRİŞİMİN KADIN KAHRAMANLARI PROJESİ DÜZCE’DEYDİ…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirilen roadshowun on altıncı durağı Düzce oldu.

 

Girişimin Kadın Kahramanları Projesi, kadınların iş hayatında güçlenmesi için TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun tüm Türkiye genelindeki 7 bin girişimci kadına ulaşma hedefiyle hayata geçiyor. Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında TOBB ile gerçekleştirilen roadshowun on altıncı durağı Düzce’de konuklara Beko 100 Kadın Bayi projesinin detayları aktarıldı.

 

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ve Beko iş birliğinde, Arçelik Perakende Akademi desteğiyle hayata geçirilen Girişimin Kadın Kahramanları Projesi’nde süren online eğitimlerin ardından belirlenen illerde verilecek yüz yüze eğitimleri kapsayan roadshowun on altıncısı Düzce Teknopark’ta gerçekleştirildi.

 

Toplantı, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Düzce Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Serap Küçük, Arçelik Perakende Akademi ve Beko yöneticilerinin katılımı ile düzenlendi. Programda Beko 100 Kadın Bayi projesi kapsamında bayi olmak isteyenlere özel bir panelde detaylar aktarıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Günseli Özen, TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sayın Nurten Öztürk adına katılımcılara sevgiyle selamlarını ileterek başladığı konuşmasında şunları söyledi: Beko 100 Kadın Bayi projesi kapsamında 16 ilde yüzlerce kadınla buluştuk ve onlara insanlardan söz ettik. Bizim TOBB Kadın Girişimciler Kurulu olarak iki ana amacımız var. Bunları anlatıyor olmamın nedeni TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun 2018’de yaptığı toplantıdır. ‘Tığ ve tarhana işleri ile bu işler yürümez hanımlar, girişimcilik endüstriyelleştirilmiş emek ve iş demektir. Kadın girişimcilerimizin sayısını artırmak için çalışmalıyız’ dedi. 2007’de kurulduğumuzda yüzde 5’lerden aldık, bugün yüzde 11’lere kadar geldik. Hedefimiz yüzde 15’tir. Görev süremizin sonunda kadın girişimci sayısını yüzde 15’e çıkarıyor olmamız lazım. Neden? Bir kere güçlü kadınları güçlü kılmak lazım çalışan kadını güçlü tutmak üzere proje yapmalıyız. Siz güçlü olursanız başka kadınlar sizi görüp öykünebilir ve girişimci olabilir. ‘Biz kadın kadının yurdudur’ diyoruz.”

Beko 100 Kadın Bayi projesi Girişimin Kadın Kahramanları kapsamında TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’na 247 tane video hazırlandı. Eğitim misyonu ile de bu proje çok değerlidir. Bizim görevimiz endüstrileşmiş emeğinin ekonomiye kazandırılmasına katkıda bulunmak. Kadınlarımıza katma değer yaratmak, iş dünyasının içinde olanların daha güçlü olmasını sağlamak, iş dünyasına girmek isteyen yeni kadın girişimcilere destek olmaktır. İşte Beko 100 Kadın Bayi projesi hem bu görevleri yerine getiriyor, hem de onlara kapsamlı bir eğitim programı sunuyor” dedi.

TOBB Düzce KGK Başkanı Serap Küçük, emeği geçenlere ve katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “Nüfusun yarısının kadın olduğu toplumumuzda kadın iş gücü ne yazık ki istenilen seviyede değil. Kadının toplumdaki rollerinin kalıplaşması, eğitimlerin yetersizliği, kadınların iş kurma aşamasında gerekli desteği alamaması girişimcilik kültürünün kadınlar arasında yayılmasına engel oluyor. Hedefimiz kadın girişimci sayısını artırmak ve kadınlarımızı girişimci olmak için cesaretlendirmektir. Ekonomik gelirin artması, toplumsal ekonominin gelişmesi ve sürdürülebilir kalkınma için cinsiyet gözetmeksizin iş hayatının her kademesinde kadınlarımız var olmalıdır. Girişimin Kadın Kahramanları projesi kapsamında bizi bir araya getiren, bu anlamlı projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel: “Beko Bayii olmak isteyen kadınlarımıza kapımız sonuna kadar açık”

Beko Satış Direktörü Burak Bilgisel açıklamasında Beko olarak her zaman kadınların iş dünyasına katılımını destekliyor ve yanlarında duruyoruz. Girişimci kadınların desteklenmesi ve güçlenmesini hedeflediğimiz bu yolda Girişimin Kadın Kahramanları Projesi kapsamında gerçekleştirmeyi çok istediğimiz yüz yüze eğitimlerle Düzce’de olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İş hayatındaki cesaretlerinin altını eğitimle doldurabilmek ve kadınların güvenli, rekabetçi ve donanımlı bir şekilde iş hayatında hak ettikleri yerleri almalarına destek olmak bu projenin öncelikli hedefini oluşturuyor. 100 Kadın Bayi Projemiz ile entegre olması sebebiyle eğitimlerden sonra Beko bayisi olmak isteyen Marmara Bölgesi’nin girişimci kadınlarına da kapımızın sonuna kadar açık olduğunu aramıza katılmalarından mutluluk duyacağımızı paylaşmak isterim” dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.