DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21790620,62%
İstanbul
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

40 Ülkede En İyi İşveren Seçilen Saint-Gobain’e “Global En İyi İşveren” Sertifikası
  • Zor Haber
  • Gündem
  • 40 Ülkede En İyi İşveren Seçilen Saint-Gobain’e “Global En İyi İşveren” Sertifikası

40 Ülkede En İyi İşveren Seçilen Saint-Gobain’e “Global En İyi İşveren” Sertifikası

ABONE OL
8 Mart 2023 13:45
40 Ülkede En İyi İşveren Seçilen Saint-Gobain’e “Global En İyi İşveren” Sertifikası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın en inovatif ve sürdürülebilir grup şirketlerinden biri olan ve Türkiye’de aralarında İzocam, Weber, Rigips, Saint-Gobain Aşındırıcılar, Chryso gibi şirketlerin de olduğu 15 marka ile faaliyet gösteren Saint – Gobain, insan kaynakları uygulama süreçlerindeki başarısı ile “Global En İyi İşveren” seçildi. Saint-Gobain Türkiye ise Top Employers Institute tarafından verilen En İyi İşveren Ödülü’nü (Top Employer) 6’ıncı kez üst üste kazandı.

Sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümlerinde dünya lideri olan Saint-Gobain, Top Employers Institute tarafından 6’ıncı kez “En İyi İşveren-Top Employer” seçildi. Bununla birlikte faaliyet gösterdiği ülkelerin 40’ında bu ödülü almaya hak kazanan iştirakleri nedeniyle Saint-Gobain Global’e de 8’inci kez “Global En İyi İşveren – Global Top Employer” Sertifikası verildi.

Bu sene 6’ıncı kez “En İyi İş Veren” unvanına layık görülen Saint-Gobain Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörü Hülya Akkan Şeyhun, uluslararası alanda faaliyet gösteren itibarlı kurumların belli kriterler çerçevesinde kurum çalışmalarını ölçümlemesinin, gelişimlerine katkıda bulunduğunu söyledi.

Şeyhun konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “İşveren markamızı oluşturan değerlerimiz gereği çalışma ortamlarımızda, tüm kültürlere ve farklılıklara duyulan saygı, kapsayıcı kültürümüzün temelini oluşturuyor. Çalışanların inisiyatif almalarının ve yetkilendirilmelerinin, gelişimleri üzerindeki etkisine inanıyoruz” dedi.

Şeyhun şunları söyledi: “En iyi ekipleri kurmak ve tüm çalışanların potansiyellerine ulaşmalarına katkıda bulunmak için sürekli olarak gelişme ve öğrenme fırsatları yaratmaya özen gösteriyoruz. Bizi diğer şirketlerden ayıran, çalışanlarımızı bir araya getiren ve kurum içinde aidiyet duygusu yaratan, “Büyü ve Etki Et” stratejimizin de önceliklendirdiği güven, yetkilendirme, iş birliği kültürümüzdür. Çeşitliliği ve kapsayıcılığı benimseyen çalışma ortamlarında en iyi ekipleri oluşturmaya odaklanıyoruz.”

Ödül başvuru döneminde zorlu bir araştırma sürecinden geçtiklerini anlatan Hülya Akkan Şeyhun, “En İyi İşveren Sertifikası’na sahip olmak için Top Employer Enstitüsü’nün Uluslararası En İyi İK Uygulamaları Araştırması’nın başarıyla tamamlanması ve aranan standartlara uygunluk sağlanması gerekiyor. Ayrıca bu sertifikasyon mührü; sadece son 12 ay için değerlendirilen başarılı çalışma koşullarının sembolü değil, aynı zamanda daha iyi bir işveren olmak için çalışanlarımızla birlikte hayata geçireceğimiz iş geliştirme taahhüdümüzün de bir simgesidir” dedi.

Top Employer Institute, En İyi İşveren ödülünü yoğun bir araştırma ve denetim sürecinin ardından, gerekli standartları karşılayan kuruluşlar almaya hak kazanıyor. Enstitü; İşveren Markası, Dijital Süreçler, Değerler, Çeşitlilik, Kapsayıcılık, Öğrenme ve Gelişim Süreçleri, Yetenek Edinme, Kariyer Planlama, Performans Yönetimi, Çalışan Bağlılığı ve Memnuniyeti gibi birbirinden farklı 600 çalışma koşuluna dair kriterleri dikkate alıyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.