DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BITCOIN 21101840,46%
İstanbul
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KuCoin’in Düzenlediği Ankete Göre, Web 3’ün Gelişiminde Kadınlar Daha Büyük Potansiyel Taşıyor
  • Zor Haber
  • Gündem
  • KuCoin’in Düzenlediği Ankete Göre, Web 3’ün Gelişiminde Kadınlar Daha Büyük Potansiyel Taşıyor

KuCoin’in Düzenlediği Ankete Göre, Web 3’ün Gelişiminde Kadınlar Daha Büyük Potansiyel Taşıyor

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından KuCoin, merkeziyetsiz internet sektöründeki profesyonel katılımı araştıran “Journey Into Web3” raporunu yayımladı. Raporun sonucuna göre, Web 3.0’ın gelişiminde kadınlar önemli bir rol üstleniyor.

ABONE OL
26 Temmuz 2022 13:09
KuCoin’in Düzenlediği Ankete Göre, Web 3’ün Gelişiminde Kadınlar Daha Büyük Potansiyel Taşıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Global kripto para borsası KuCoin, “Journey Into Web3” raporunu yayınladı. KuCoin’in Twitter ve LinkedIn üzerinden, Web 3’ten haberdar olan 3 bin 608 kişi ile gerçekleştirdiği anketin sonuçlarına göre, Web 3’ün gelişiminde kadınlar daha aktif bir rol üstleniyor. Rapora göre, katılımcıların yüzde 16’sı; kripto para, metaverse, NFT, DAO, DeFi ve DApp geliştirme gibi alanlarda çalışanların Web 3 profesyoneli olarak nitelendirilmesi gerektiğini ifade ediyor.

 

Öte yandan, KuCoin’in düzenlediği ankete katılan Web 3 profesyonellerinin yüzde 59’u 30 yaşının altında yer alırken yalnızca yüzde 24’ü sektörde tam zamanlı olarak çalışıyor. Geri kalanların büyük çoğunluğu ise yarı zamanlı, serbest veya girişimci olarak konumlanıyor.

 

“Journey Into Web3” raporunda yer verilen anketin katılımcılarının yüzde 54’ü daha önce Web 3’le alakalı işlerde hiç çalışmamış fakat konuya merak duyanlardan oluşuyor. Araştırma aşamasında profesyonel katılıma dayalı gruplandırma metodu uygulanan raporda, Web 3 meraklılarının ve Web 3 profesyonellerinin yapılan yatırımlarla eşit derecede ilgilendiği belirtiliyor.

 

“Web 3 Profesyonellerinin Yarısından Çoğu Kariyerinden Memnun”

 

KuCoin’in “Journey Into Web3” raporuna göre, profesyonellerin çoğunluğu Web 3’ün kripto sistemine adaptasyonun ötesinde, merkeziyetsiz bir dünyanın önünü açacağına ve internetin geleceğini belirlediğine inanıyor. Ayrıca, Web3 profesyonellerinin yüzde 60’ından fazlası NFT, kripto para ve metaverse gibi alanlarda çalıştıklarını belirtiyor. Web 3 meraklıları arasındaysa potansiyel bir kariyer tercihi için NFT dünyası daha popüler bir seçenek olarak öne çıkıyor.

 

“Journey Into Web3” raporunda, Web 3 meraklılarının yarıdan fazlasının “Araştırma ve Strateji” ile “Büyüme Pazarlaması” üzerine kariyer yapmakla ilgilendikleri belirtiliyor. Öte yandan, anket katılımcıları “Ürün Yönetimi ve Operasyonlar” ile “Veri Analizi”nin de kariyer tercihi için güçlü seçenekler olduğunu vurguluyor.

 

Diğer taraftan, Web 3 profesyonellerinin yüzde 53’ü kariyerlerinin gidişatından memnun olduklarının altını çiziyor. Bunun yanında, Web 3 ile ilgili endüstrilerde hiç çalışmamış olanların yüzde 64’ü de Web 3 ile ilgili kariyer fırsatlarını takip ettiğini söylüyor. Katılımcılar Web 3’ün iş yeri esnekliği, kişisel gelişim ve yenilikler bakımından gelecek vaat eden endüstri olarak göründüğünü belirtiyor.

 

Web 3’te Kadınlar Erkeklere Göre Daha Aktif

 

KuCoin’in yayımladığı rapor, kadınların Web 3 yatırımı yapma konusunda erkeklere kıyasla daha düşük eğilime sahip olduğunu ortaya çıkarıyor. Ancak buna karşın, kadınların sektörde daha aktif bir pozisyonda oldukları sonucuna da varılıyor. Araştırmaya göre, kadın profesyonellerin yüzde 49’u Web3 ile ilgili sektörlerde yarı zamanlı veya serbest çalışan olarak, yüzde 33’ü ise tam zamanlı olarak çalışıyor.

 

Öte yandan, ankete katılan kadın profesyonellerin yüzde 27’si Web 3’le ilgili proje veya işletmelerin kuruluş aşamasında yer aldıklarını belirtiyor. Ancak bu, erkeklerde yüzde 41 olan girişimcilik oranını geçmeye yetmiyor. Ayrıca, kadın profesyonellerin yüzde 33’ü, erkek meslektaşlarıyla aynı sektörde mühendis veya geliştirici olarak çalışıyor. Kadın Web 3 meraklılarının ise yalnızca yüzde 22’si aynı işleve ilgi duyduğunu ifade ediyor.

 

KuCoin “Journey Into Web3” raporu, merkezi olmayan endüstrinin gelişimini engelleyen önemli faktörlere de ışık tutuyor. Ayrıca, kadın profesyonellerin bu endüstrinin benimsenmesini hızlandırma potansiyeline dikkat çekiyor. Raporun tamamı için KuCoin Blog’u ziyaret edebilirsiniz.

 

 

KuCoin Hakkında

 

Eylül 2017’de kurulan KuCoin, Seyşeller’deki operasyonel merkezi ile küresel bir kripto para borsasıdır. Kapsayıcılık ve topluluk eylemi erişimine odaklanan kullanıcı odaklı bir platform olarak 700’den fazla dijital varlık sunar ve şu anda 207 ülkedeki 20 milyon kullanıcısına spot alım-satım, marjin alım-satım, P2P itibari para (fiat) alım-satımı, vadeli işlem alım-satımı, ücretsiz otomatik alım-satım botu, sosyal yatırım platformu, borç alma-verme hizmeti ve staking gibi ürün ve hizmetler sağlar.

 

2022’de KuCoin, B Serisi öncesi bir turla 150 milyon doların üzerinde yatırım topladı. Toplam yatırımları A Turu ile birlikte 170 milyon dolara çıkardı ve toplam 10 milyar dolar değerlemeye ulaştı. KuCoin şu anda CoinMarketCap’e göre en iyi 5 kripto borsasından biri. Forbes ayrıca KuCoin’i 2021’deki En İyi Kripto Borsalarından biri olarak seçti. 2022’de The Ascent, KuCoin’i meraklılar için En İyi Kripto Uygulaması seçti. Daha fazla bilgi için https://www.kucoin.com/tr adresini ziyaret edin.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.