DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21813230,66%
İstanbul
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ülker: E-ticaretin Payı 2026’da Yüzde 24’e Ulaşacak

Ülker: E-ticaretin Payı 2026’da Yüzde 24’e Ulaşacak

ABONE OL
16 Şubat 2024 12:10
Ülker: E-ticaretin Payı 2026’da Yüzde 24’e Ulaşacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ülker, E-ticaretin Geleneksel Alışveriş Kanallarına Göre Önemli Paya Sahip Olduğunu Söyledi

Ülker, şirketten yapılan açıklamada, perakende satış faaliyetlerinin geleneksel alışveriş kanallarından dijital ve çevrim içi kanallara kaydığını belirtti. 2026 yılında e-ticaretin tüm perakende satışlarındaki payının yüzde 24’e ulaşacağını ifade eden Ülker, salgın döneminin çevrim içi alışveriş penetrasyonunda etkili olduğunu söyledi.

Ülker, Sanal Gerçeklik Teknolojisinin Çevrim İçi Alışverişe Yeni Olanaklar Sunduğunu Söyledi

Ülker, çevrim içi alışveriş alanındaki öncü teknolojinin sanal gerçeklik olduğunu belirtti. Sanal gerçeklik teknolojisinin perakende e-ticaret sektörüne çeşitli şekillerde yarar sağladığını ifade etti. Sanal gerçekliğin alışveriş deneyimini zenginleştirmek, satış süreçlerini etkin yönetmek, müşteri memnuniyetini artırmak ve marka bilinirliği sağlamak gibi fırsatlar sunduğunu vurguladı.

Giyim, Mobilya ve Ev Dekor Sektörleri Sanal Gerçeklik Teknolojisini Kullanarak E-ticarette Yeni Yollar Keşfediyor

Ülker, 2027 yılında 2 milyar 593 milyon kullanıcıya sanal gerçeklik teknolojisinin ulaşacağı öngörüsünün, büyük perakende şirketlerinin yaptığı yatırımları doğruladığını belirtti. Özellikle giyim, mobilya ve ev dekor sektörlerinin bu teknolojiyi kullanarak e-ticarette yeni deneyimler sunmaya başladığını ifade etti.

Sanal Gerçeklik Teknolojisinin Alışveriş Deneyimini Zenginleştirdiği ve Tüketici Davranışlarına Etki Ettiği Vurgulandı

Ülker, sanal gerçeklik teknolojisinin gelecekte alışveriş ekosisteminde gerçek mekanda yapılan alışverişi zenginleştirdiğini belirtti. Ayrıca, tüketicilerin sanal teknolojilere atfettiği değerlerin önemli olduğunu ifade etti. Önceki araştırmaların, 3 boyutlu sanal gerçekliğin tüketici davranışları üzerindeki etkisine odaklandığını ve bilgi vericilik ve eğlenebilirlik boyutlarının öne çıktığını gösterdiğini belirtti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.