DOLAR 32,8732 0.06%
EURO 35,7174 0.06%
ALTIN 2.552,580,31
BITCOIN 2165102-1,55%
İstanbul
28°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Schneider Electric, Financial Times tarafından üst üste üçüncü kez “Çeşitlilik Lideri” olarak gösterildi
  • Zor Haber
  • Gündem
  • Schneider Electric, Financial Times tarafından üst üste üçüncü kez “Çeşitlilik Lideri” olarak gösterildi

Schneider Electric, Financial Times tarafından üst üste üçüncü kez “Çeşitlilik Lideri” olarak gösterildi

ABONE OL
12 Ocak 2022 10:29
Schneider Electric, Financial Times tarafından üst üste üçüncü kez “Çeşitlilik Lideri” olarak gösterildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Enerji yönetimi ve otomasyonunun dijital dönüşümü alanında dünya lideri olan ve Corporate Knights tarafından 2021 yılında Dünyanın En Sürdürülebilir Kurumu seçilen Schneider Electric, Financial Times ve Statista tarafından yapılan yüksek profilli bir yıllık anket sonucunda bir kez daha bir “Çeşitlilik Lideri” olarak gösterildi.

 

Schneider Electric Financial Times Çeşitlilik Liderleri 2022 sıralamasına girmeyi başaran 850 şirket arasında 66. ve kendi sektöründe 5. sırada yer alıyor. Üst üste üçüncü kez bu listede üst sıralarda yer alan Schneider Electric’in bu başarısı, şirketin 128 bin kişilik global iş gücü içinde çeşitlilik, adalet ve kapsayıcılığı geliştirmeye yönelik sürekli çalışmalarının önemli bir yansıması niteliğini taşıyor.

 

FT’nin yıllık sıralaması, şirketlerin işyerinde her türlü çeşitliliği geliştirme konusunda elde ettiği başarıyı değerlendirmeyi amaçlıyor. 16 Avrupa ülkesinde ve en az 250 çalışan istihdam eden şirketlerden 100 binden fazla çalışanla yapılan bağımsız bir anketle oluşturulan bu sıralamada anket katılımcılarına işverenlerinin yaş, cinsiyet, etnik köken, engellilik ve cinsel yönelim (LGBTQ+) çeşitliliğini ne ölçüde teşvik ettiği ile ilgili düşünceleri soruldu. Katılımcılardan ayrıca kendi sektörlerindeki diğer önemli oyuncuları çeşitlilik açısından değerlendirmeleri de istendi. Sonuçta en yüksek puan alan 850 şirket Çeşitlilik Liderleri listesine dahil edildi.

 

Schneider Electric kendi iş gücünde çeşitlilik, adalet ve kapsayıcılığı geliştirmeyi taahhüt ediyor. Şirketin günlük yönetiminden sorumlu İcra Komitesi bu yılın başlarında bir cinsiyet çeşitliliği dönüm noktasını geride bıraktı: İcra Komitesi üyelerinin %44’ü artık kadınlardan oluşuyor. Schneider Electric’in genişletilen 2025 sürdürülebilirlik hedefleri arasında yeni işe başlayanlardan üst düzey liderlere kadar her düzeyde kadın temsilini artırmak bulunuyor.

 

WeQual ve Bloomberg tarafından verilen ödüller de dahil olmak üzere Schneider Electric’in aldığı diğer ödül ve takdirler hakkında bilgi edinmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Schneider Electric Hakkında

 

Schneider’ın amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

 

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

 

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta – bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

 

Global şirketler arasında en yerel olanıyız. Anlamlı Hedefler, Katılım ve Yetkilendirme değerlerimizi paylaşanlarla işbirliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.